Inginer Mecanic - Industrie Farmaceutica

Angajator: LAROPHARM
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.07.2020

    Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

    Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

    Cerinte

    - Studii Universitare Tehnice;
    - Cunostinte limba engleza: nivel mediu;
    - Operare PC: MS Office
    - Experienta minima de 1 an pe o pozitie similara.

    Responsabilitati

    1. Coordoneaza activitatea de intretinere echipamente pentru sectia de producție, in conditii de calitate impuse de standardele industriei farmaceutice si legislatiei in vigoare;
    2. Planifica si urmăreste activitatea de intretinere periodica, reglajele utilajelor de productie si se asigura ca liniile de productie functionează în parametrii normali;
    3. Planifica si asigura derularea reviziilor periodice ale liniilor de producție; gestioneaza derularea contractelor de service;
    4. Initiaza, coordoneaza si conduce/ participa la proiecte de optimizare a echipamentelor de productie in colaborare cu celelalte departamente;
    5. Initiaza idei si concepte pentru activitatile de intretinere, pentru a dezvolta calitatea muncii si de a mari eficacitatea procedurilor de lucru;
    6. Face parte din comisiile de validare/ calificare a echipamentelor si proceselor de productie;
    7. Propune masuri noi pentru prevenirea accidentelor de munca, de mediu sau incendii;

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Tichete de masa;
    - Abonament medical la o retea de clinici private;
    - Transport asigurat.