Financial Sales Representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UFX active.

Vezi toate job-urile Financial Sales Representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: UFX
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.10.2013

    UFX este un broker on-line pentru industria Forex, specializat in tranzactionare de marfuri, valute si indici bursieri. Compania a fost fondata de o echipa de profesionisti si experti in finante, care au in comun peste 50 de ani de experienta in industrie. Platforma de tranzactionare folosita este ParagonEx, o platforma simpla si intuitiva, ce a fost initial creata si dezvoltata de catre insusi CEO-ul companiei.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    -Abilitati excelente de comunicare, convingere si negociere;
    -Mod de gandire orientat spre clienti;
    -Limba engleza la nivel mediu;
    -Abilitati sau experienta relevanta in vanzari
    -Orientare catre rezultate

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    -Contactarea telefonica a clientilor si prezentarea oportunitatilor financiare;
    -Oferirea de consultanta financiara si suport clientilor;
    -Monitorizarea activitatii de tranzactionare pe conturile aflate in administrare;
    -Monitorizarea constanta a stirilor importante de pe pietele financiare;
    -Atingerea target-urilor de vanzari;
    Beneficii:
    -Oportunitati de dezvoltare profesionala;
    -Training specializat;
    -Perfectionare continua si posibilitati de promovare
    -Pachet salarial atractiv si bonus bazat pe eficienta si efort;

    Patrundeti in universul fascinant al pietelor de capital internationale si invatati despre cea mai mare piata financiara din lume. Profitati de sansa de a face parte si de a lucra alaturi de o echipa extrem de talentata de tineri profesionisti.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (126)