Pilot logistica transport

Angajator: SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 01.03.2021

    Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: automobile, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari.

    Cerinte

    Experienta in logistica transport minim 2 ani
    Cunostinte avansate Excel
    Cunostinte limbi straine:engleza - nivel avansat / franceza - nivel mediu
    Atitudine orientata catre client, reactivitate, precizie si initiativa

    Responsabilitati

    Asigurarea zilnica a aprovizionarii uzinelor cu piese si a furnizorilor cu ambalaje
    Gestionarea tuturor incidentelor de transport pentru fluxurile internationale (Europa, Maroc, Rusia, Turcia, Algeria) in cel mai scurt timp posibil
    Tratarea saptamanala a declaratiei de activitate a transportatorilor
    Contribuirea la progresul firmei (cheltuieli neprevazute, ecarturi in declaratii)
    Verificarea zilnica a Planurilor de Transport Exceptionale (PTE)
    Coordonarea tuturor comenzilor de transport pentru incarcarile din ziua urmatoarea in cel mai scurt timp posibil
    Implicarea in evolutia procesului de transport

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    Asigurare medicala;
    Posibilitate de dezvoltare profesionala;
    Posibilitatea de a lucra intr-o industrie in plina dezvoltare, alaturi de o echipa de profesionisti.