Inginer calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 28.03.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice;
    - Experienta minim 3 ani (industria ambalajelor/sistemelor de calitate);
    - Cunostinte: Auditor intern conform ISO 9001/ 14001/ 18001, analiza statica de proces, intocmire FMEA, PPAP, 8D, 5WHY, RCPS, Microsoft Office, Visio;
    - Limba engleza la nivel avansat;
    - Capacitate de analiza, dinamism si actiune, leadership, inteligenta emotionala.

    Responsabilitati

    - Gestioneaza controlul documentelor si mentinerea bazei de date a sistemelor de calitate implementate la zi;
    - Participa si contribuie la indeplinirea actiunilor din planurile de actiuni pe fabrica;
    - Intocmeste instructiuni de lucru specifice departamentului de QA (verificare, masurare, etc);
    - Gestioneaza reclamatiile la client/furnizori atribuite si metodele de verificare si monitorizare periodica a satisfactiei clientilor;
    - Gestioneaza audituri de clienti, audituri de sisteme pe care DS Smith le-a implementat si urmareste indeplinirea actiunilor corective;
    - Emite planurile de audit, auditeaza furnizorii si ii aproba;
    - Emite fise tehnice si certificate RoHS, REACH, Food Contact (siguranta alimentara);
    - Organizeaza, cerceteaza analize de mediu (pulberi, zgomot, ape uzate) si microbiologice, decide actiuni corective;
    - Gestioneaza certificarile ADR.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (36)