Demand Planning Supervisor

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Demand Planning Supervisor active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 10.03.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii superioare;
    - Cunostinte foarte bune a sistemului SAP;
    - Capacitate de analiza si sinteza;
    - Calitati de negociere;
    - Independenta si puterea de decizie;
    - Abilitati de coordonare.

    Responsabilitati

    - Primeste si prelucreaza forecastul de la client; pregateste datele pentru a fi prelucrate ulterior de ceilalti participanti ai procesului de SIOP si valideaza cu clientul diferentele mai mari de 20%;
    - Coordoneaza activitatea de SIOP si intalnirile periodice de SIOP;
    - Mentine permanent contactul cu clientul;
    - Prelucreaza fisierul de forecast, pentru a putea fi incarcat in sistem;
    - Negociaza, daca este cazul, cantitatile solicitate de client sau termenele de livrare;
    - Stabileste si optimizeaza modului de lucru cu productia, astfel incat livrabilitatea catre client sa fie maxima;
    - Participa la setarea parametrilor din sistem SAP;
    - Analizeaza si propune actiuni de reducere a Lead Time-ului, respectiv Cycle-Time total (furnizor-site-client);
    - Indeplineste si alte sarcini de serviciu trasate de catre seful direct sau de conducerea firmei, cu instruire prealabila necesara.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Timisoara,

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (6)