Specialist gestiune

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Docte Consulting active.

Vezi toate job-urile Specialist gestiune active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Agricultura active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Docte Consulting
Domeniu:
  • Agricultura
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Magurele
  • Actualizat la: 11.03.2020

    Organizatiile de masa sunt din ce in ce mai axate pe mecanizare si pe standardizarea oamenilor, aspecte care conduc la disparitia caracteristicilor individuale. In contrast, punem accentul pe puterile intelectuale si spirituale ale omului.
    ​Noi credem în Organizatiile cu un suflet!
    Noi credem in Oameni!
    ​Ne dorim sa avem o noua abordare pe piata recrutarii.
    Ofertele noastre sunt adaptate la cele mai recente tendinte de evolutie ale pieței. Consultantii nostri lucreaza cu pasiune si din pasiune.
    Cautam intotdeauna solutii intelepte pentru a crea 'Fuziunea intre Oameni si Companii'.
    Suntem implicati, creativi, flexibili si motivati de a finaliza cu succes orice proiect!

    Cerinte

    - Cunostinte solide de gestiune a marfurilor;
    - Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
    - Cunostinte solide de legislatie si proceduri vamale, transport, logistica;
    - Persoana serioasa, organizata, riguroasa, responsabila.

    Responsabilitati

    - Sa organizeze manipularea marfurilor;
    - Sa faca primirea si livrarea comenzilor;
    - Asigura manipularea marfurilor prin utilizarea mijloacelor specifice precum: transpalet manual/electric (liza), electrostivuitor, etc;
    - Sa cunoasca adresele furnizorilor principali si a depozitelor;
    - Sa cunoasca conditiile de transport si depozitare a bunurilor;
    - Sa cunoasca formularele pentru primirea si livrarea bunurilor, regulile de inregistrare;
    - Sa cunoasca aspectele logistice ale companiei (achizitii, inventariere, depozitare, transport, vamuire, asigurari);
    - Sa se ocupe de vamuire, transport, legislatia civila a Romaniei;
    - Sa livreze produsele si sa incaseze contravaloarea acestora;
    - Sa faca depuneri de numerar in banca in numele societatii;
    - Sa parcurga proiectele facute de managementul companiei, in ceea ce priveste activitatile sale;
    - Sa completeze si sa trimita sesizari referitoare la plusurile si/sau minusurile constatate ca urmare a inventarierii, bunuri degradate sau ambalate necorespunzator;

    Alte informatii

    Companie din domeniul prelucrarii semintelor.
    Activitatea se va desfasura la sediul firmei, din Magurele.
    Salariu atractiv, mediu de lucru placut.

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (30)