Production planner

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Production planner active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 03.02.2020

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    specializat in MRP (Material Replenishment / Resources Planning);
    familiarizat cu lucrul in ERP (Enterprise Resource Planning);
    gandire analitica, matematica;
    cunostinte Microsoft Office
    bune abilitati de comunicare, interes pentru aspectele ce tin de productie.
    experienta intre 2 -5 ani.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • lansează şi urmăreşte programele de fabricaţie;
    • înregistrează comenzile în sistemul informatic şi editează Ordinele de fabricatie (OF-uri) pentru productie, dupa validarea tehnica a produselor de catre departamentul de metode de productie,
    • planifica riguros etapele din productie
    • tine legatura permanent cu productia privind planificarea, schimbarea si finalizarea proceselor de productie
    • asigura suportul catre productie privind gestiunea materialelor si a OF-urilor,
    • gestionează informaţiile de aprovizionare între client şi furnizor,
    • asigura productia privind disponibilitatea materialelor, in vederea realizarii planului de productie, in stransa legatura cu departamentul de achizitii;
    • verifica saptamanal gestiunea stocurilor din magazie şi înregistrează diferenţele în sistemul informatic,
    • raspunde si organizeaza inventarierea materialelor din productie, privind proiectele pe care le gestioneaza, in cazul inventarelor generale sau oricand este nevoie,
    • asigura rezervarea camioanelor pentru expeditiile de produs finit si/sau retur de materiale, comunicand clientului documentele necesare,
    • inregistreaza in programul informatic datele privind aprovizionarea si expeditia.
    • participă la şedinţe de producţie;
    • anunta la timp departamentele privind lipsa sau receptia de componente;
    • ia decizii împreuna cu sefii de atelier de eficientizarea productiei .

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (9)