Payroll officer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Payroll officer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.01.2020

    Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: automobile, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari.

    Cerinte

    Echipa departamentului HR se extinde si suntem in cautarea unui nou coleg sau colega care sa ocupe postul de Payroll Officer.
    • Absolvent(a) studii superioare;
    • Atestat Inspector Resurse Umane obligatoriu;
    • Experienta in administrare dosare de personal si calcul salarial minim 1 an (de preferat intr-o societate cu 400 salariati);
    • Cunoastere foarte buna a prevederilor legislatiei muncii;
    • Engleza sau Franceza nivel conversational;
    • Capacitate de gestionare a timpului si a prioritatilor;
    • O foarte buna capacitate de adaptare, acomodare, integrare;
    • Abilitati de intelegere si transmitere a informatiilor;
    • Proactivitate si orientare catre rezultate;
    • Persoana dinamica; excelente abilitati de comunicare;
    • MS Office - nivel avansat;
    • REVISAL; salarizare – SAGA
    • Disponibilitate pentru deplasari la punctele de lucru din Pitesti si Brasov 2 zile/luna (in functie de nevoi)
    • Permis de conducere - constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    • Intocmeste documentele in legatura cu angajarea, modificarea si incetarea contractului individual de munca, conform procedurilor interne cu respectarea Codului Muncii si a legislatiei in vigoare;
    • Intocmeste actele aditionale, fisele de post, actualizeaza regulamentul intern; contractul colectiv de munca; organigrama functiilor in societate;
    • Intocmeste adeverinte solicitate de salariati;
    • Redacteaza rapoartele periodice de personal solicitate de directiunea generala;
    • Efectueaza inscrierile in REVISAL la zi (in functie de nevoi);
    • Colecteaza, centralizeaza, verifica si inregistreaza in sistemul informatic documentele/informatiile conexe in legatura cu pontajul (evidenta orelor suplimentare, concediilor de odihna, evidenta concediilor medicale, concediilor fara plata etc.);
    • Efectueaza calculul salariilor cu ajutorul software SAGA; intocmeste, editeaza statele de plata si asigura verificarea acestora referitor la inregistrare pontaje, bonuri de masa, prime, retineri, concedii de odihna, concedii medicale; stabileste platile aferente contributiilor sociale, a taxelor si impozitelor datorate bugetului de stat;
    • Asigura gestionarea tichetelor de masa;
    • Asigura colaborarea cu celelalte departamente;