JR.ONLINE SPECIALIST

Angajator: PARFUMERIE DOUGLAS
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.11.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Nivel de studii: superioare

    Cunostinte necesare:
    Cunoştinţe bune de operare PC (procesare text – Word, calcul tabelar – Excel, programe de prezentare – PowerPoint, avantaj programe procesare grafică)
    Cunostinte minime de lucru/experienta pe un site e-commerce
    Cunoasterea si intelegerea pietei de online din Romania
    Implicare anterioara in proiecte specifice canalului online
    Limba Engleza- avansat

    Aptitudini si desprinderi necesare:
    Aptitudine generală de învăţare
    Aptitudini de comunicare
    Respectarea instrucţiunilor orale şi scrise
    Acordare şi transmitere de informaţii
    Deprinderi de rezolvare a problemelor
    Deprinderi de gestionare a resurselor
    Creativitate
    Energie, drive, curiozitate

    Responsabilitati

    SCOPUL POSTULUI: Titularul postului asigura actualizarea informatiilor pe site-ul douglas.ro si implementarea contentului editorial, cat si al promotiilor online

    ATRIBUŢII PRINCIPALE (şi sarcini aferente):
     Listare zilnica a produselor pe site-ul douglas.ro
     Verificarea, completarea si actualizarea informatiilor pentru fiecare produs din site: preturi, activare/dezactivare, stocuri – update zilnic/saptamanal
     Citirea si acceptarea review-urilor pe site-ul douglas.ro
     Implicare directa in comunicarile CRM / newsletter: creare grafica, lucrul cu platforma MAPP
     Centralizarea si executia de campanii online: urcare pe site a banner-elor de comunicare
     Monitorizarea si verificarea implementarii de animatii/campanii promotionale pe site-ul douglas.ro
     Alte proiecte interne pentru planuri de implementare campanii online
     Listarea și verificarea noilor produse din punct de vedere relevanță-conținut;
     Realizarea tabelelor pentru import (campanii, listare produse)
     Actualizarea periodică a categoriilor de produse;
     Activarea și inactivarea produselor;
     Adăugarea/activarea categoriilor în tree-ul din back-end;
     Analiza zilnică a concurenței in mediul online si raportare saptamanala;
     Verificarea și actualizarea brandpage-urilor;
     Păstrarea relațiilor cu furnizorii si solicitarea de materiale in vederea listarii produselor/campaniilor;
     Oferirea suportului necesar clienților (responsabil live chat);
     Comunicare chat online;
     Rezolvarea reclamatiilor si/ intrebarilor de la clientii Douglas via email/social media;
     Întocmirea rapoartelor periodice referitoare la activitatea desfășurată;
     Atributii administrative: avize, bonuri de consum, etc.