Junior Buyer - Non Commercial

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Junior Buyer - Non Commercial active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.01.2020

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Studii superioare absolvite sau in curs de absolvire;
    - Cunostinte superioare de limba engleza;
    - Cunostinte avansate de operare PC;
    - Bune abilitati de comunicare si relationare;
    - Bune abilitati de negociere si organizare.

    Responsabilitati

    - Responsabil/a cu procesul achizitiilor indirecte la nivelul companiei, transmitere cereri de oferta, analiza si selectare oferte, prezentare lista scurta spre aprobare;
    - Identificarea si selectarea de noi furnizori pentru achizitii indirecte, inclusiv introducerea, mentinerea si actualizarea bazei de date a furnizorilor;
    - Negocierea cu furnizorii de produse/servicii/lucrari in vederea obtinerii celor mai bune conditii comerciale si contractuale, optimizarea preturilor, termenelor de plata, conditii de livrare si transport;
    - Identificarea si propunerea de solutii de optimizare a costurilor pentru achizitiile indirecte pentru furnizori interni sau externi;
    - Colaborarea directa cu departamentele interne ale companiei cat si cu furnizorii;
    - Urmarirea continua a reducerii de cheltuieli;
    - Elaborarea de rapoarte ale activitatii de achizitii.

    Personnel Outsourcing cauta pentru clientul sau, cel mai mare retailer din Romania, un nou coleg(a) pentru pozitia de Buyer, in cadrul departamentului de Achizitii.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (44)