Avocat

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Regency Company active.

Vezi toate job-urile Avocat active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: Regency Company
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.11.2019

    De 20 de ani suntem un partener de încredere al proiectelor de mobilier furnizând clienților noștri materialele de care au nevoie: PAL melaminat, blaturi, MDF și cea mai largă gamă de accesorii de mobilă. Totodată oferim și servicii dedicate: debitare - aplicare cant, consiliere tehnica de specialitate și transport.

    Cerinte

    Suntem in cautarea unui Avocat Definitiv care sa se alature echipei noastre pe o pozitie in house si care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

    Experienta minim 4 ani;
    Excelente cunostinte teoretice si practice din legislatie, privind Dreptul Comercial, Dreptul Societar, Dreptul Civil;
    Capacitate superioară de concentrare şi orientare către obiective şi sarcini;
    Acuratețe în redactarea documentelor;
    Abilitati deosebite de cercetare, comunicare si interactiune;
    Persoana organizata, perseverenta si responsabila;
    Limba engleza la nivel avansat;
    Bune cunostinte ale pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
    Disponibilitate pentru deplasări.

    Responsabilitati

    Acorda asistenta juridica / reprezentare procese civile, penale, incheiere contracte, tranzactii imobiliare, verificare/ obtinere acte, mosteniri, infiintari/ modificari societati comerciale;
    Acorda asistenta juridica si suport pentru problemele aparute in procedurile legale de recuperare a creantelor din portofoliul companiilor din grup ;
    Formuleaza actiuni, intampinari, plangeri, contestatii, cai de atac, declaratii de creanta, voturi pentru adunarile/comitetele creditorilor si alte asemenea documente specifice;
    Asigura reprezentarea companiei in fata instantelor judecatoresti si a altor organe jurisdictionale si autoritati publice in dosarele debitorilor din portofoliu;
    Monitorizeaza toate dosarele aflate pe rolul instantelor judecatoresti, urmarind stadiul acestora de solutionare;
    Acorda suportul companiei in chestiunile legate de darea in plata a imobilelor aduse in garantie de catre debitori (notificari, litigii, incheierea tranzactiilor de dare in plata);
    Redacteaza tranzactii extrajudiciare, acorduri de vanzare, angajamente de plata, conventii intre parti;
    Redacteaza raspunsuri catre debitori, executori, administratori/lichidatori judiciari, terte parti, autoritati;
    Participa la negocieri cu debitorii in procesul de recuperare a creantelor;
    Urmareste evolutia cadrului legislativ relevant in activitatea desfasurata si asigura punerea sa in aplicare la nivelul companiei.

    Regency Company a luat nastere din pasiunea pentru calitate, urmarind satisfacerea celor mai exigente gusturi si necesitati. De aceea ne-am orientat spre parteneriate strategice cu furnizori din tari cu traditie in industria mobilei cum ar fi: Germania, Austria, Spania, Ungaria, Italia, Turcia, Cehia, Slovenia, Polonia, Grecia, Belgia etc. Din 2003 am devenit un importator serios de pal melaminat, blaturi de bucatarie, PFL, panouri MDF lucios, MDF brut si hidrofugat, o gama larga de accesorii de mobilier, cum ar fi balamale, sisteme de glisare, manere, cuiere si butoni, folie cant si multe altele. Pe langa gama variata de pal melaminat si accesorii, Regency Company asigura servicii de debitare pa la dimensiunile dorite de dvs., precum si cantuirea acestuia cu ajutorul masinilor specializate. Ne bazam pe o echipa bine instruita orientata catre client, functionand in acord cu standardele de calitate in toate departamentele.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,