Graphic Designer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PRETURI PENTRU TINE active.

Vezi toate job-urile Graphic Designer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Angajator: PRETURI PENTRU TINE
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.10.2019

    Cu o experienta de 12 ani pe piata si o prezenta in 2 tari, Preturi Pentru Tine este cel mai mare retailer romanesc de imbracaminte, incaltaminte si accesorii pentru moda de zi cu zi.

    Cu peste 180 de magazine in Romania si Republica Moldova si peste 700 de angajati, PPT Preturi Pentru Tine aduce in viata clientilor produse vestimentare la preturi accesibile, in magazine de proximitate in orasele mici si medii.

    Cifra de afaceri pentru 2017 este de aprox 50 mil. EUR, compania ajungand la peste 25 mil. produse vestimentare si de incaltaminte vandute in unitatile proprii.

    Cerinte

    Candidatul ideal

    Iti place sa citesti brosuri dar mai mult iti place sa le faci? Respecti deadline-urile aproape imposibile iar asta iti stimuleaza si mai mult creativitatea? Esti o fire deschisa, iti plac provocarile iar calculatorul este unul dintre cei mai buni prieteni ai tai? Atunci esti candidatul ideal pentru postul de Graphic Designer in departamentul nostru de marketing. 😊

    Aplica daca:

    Esti pasionat de grafica si design.
    Esti foarte atent la detalii.
    Ai experienta in utilizarea programelor Photoshop, Ilustrator, InDesign, CorelDraw, etc.
    Iti place sa te joci cu logo-urile si sa personalizezi obiecte (haine, adidasi, bluze etc).
    Ai experienta in realizarea etichetelor sau a schitei pentru ambalarea/impachetarea produselor (packing labeling). - reprezinta avantaj.
    Iei rapid initiativa si ai disponibilitate pentru lucru in echipa.
    Esti o fire deschisa, motivata de obiectivele trasate pe termen mediu si lung.

    Este un plus daca ai si studii superioare in domenii de specialitate!

    Responsabilitati

    Ce ai de facut?

    Realizezi, editezi si personalizezi flyere, brosuri si cataloage.
    Folosesti zilnic: Photoshop, Ilustrator, InDesign, Pachetul Microsoft Office.
    Folosesti tableta pentru o mai buna incadrare in privinta editarii grafice.
    Decupezi rapid, remodelezi, reasezi elemente grafice
    Oferi suport in procesul de fotografiere a produselor de pe site dar si pentru materialele publicitare;
    Comunici si mentii contactul cu tipografiile;
    Creezi si editezi materiale de grafica pentru promovarea online si offline- postari Facebook, Instagram, imagini declinate din brosuri pentru site-ul companiei.

    Ce oferim:

    Contract pe perioada nedeterminata;
    Tichete de masa;
    Abonament medical;
    Un mediu de lucru dinamic;
    Birouri moderne cu acces rapid la mijloace de transport (metrou, tramvai, autobus, parcare supraetajata);
    Facem noi cinste cu cafeaua.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,