Agent Collection - limba italiana

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.10.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, lider pe piață in servicii de gestionare a creanțelor, suntem in cautarea unui Agent Collection cu limba italiana.

    -Cunostinte de limba italiana la nivel avansant;
    -Bune abilitati de comunicare;
    -Abilitati dovedite de negociere;
    -Putere de convingere;
    -Atitudine pozitiva si orientata spre rezultate;
    -Experienta in activitatea de colectare debite reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    -Contactarea debitorilor in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia;
    -Negocierea termenelor de plata pentru sumele restante;
    -Recuperarea sumelor restante, conform termenelor si procedurilor departamentale;
    -Informarea debitorilor si consilierea acestora in legatura cu metodele de plata si propunerea de variante de achitare a restantelor.

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Pachet salarial atractiv
    -Tichete de masa
    -Asigurare medicala
    -Program de lucru de L-V, 6 sau 8 ore, in ture (08:00 - 14:30 si 14:30 - 21:00)
    -Program de training;
    -Posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen mediu si lung