Consultant Fonduri Europene

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hunt Recruitment active.

Vezi toate job-urile Consultant Fonduri Europene active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: Hunt Recruitment
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.03.2020

    Hunt Group – a mix of recruitment (executive search and head hunting) and outsourcing activities in industries such as IT, oil&gas, banking, finance and automotive.

    Cerinte

    - 3 ani experienta
    - Cel putin un proiect cu finantare nerambursabila implementat cu succes (POSCCE, PODSRU, POC, POR)
    - Autonomie ridicata
    - Bune aptitudini de manager proiect

    Responsabilitati

    - Analiza oportunitatilor de finantare existente si identificarea continua de noi oportuntati de finantare
    - Consilierea clientilor privind accesarea fondurilor europene, identificarea si recomandarea celor mai optime surse de finantare in acord cu nevoile clientului
    - Asistarea clientilor pe intreaga perioada a derularii proiectelor si pe perioada de monitorizare a a acestora
    - Evaluarea criteriilor privind respectarea conditiilor de eligibilitate
    - Intocmirea documentatiei specifice in vederea obtinerii finantarii nerambursabile, precum: Plan de Afaceri, Studii de fezabilitate, Cereri de finantare, Analize cost-beneficiu, alte documente prevazute prin Ghidul programului de finantare
    - Analiza fezabilitatii economico-financiare a investitiei
    - Realizare cashflow financiar, calcul indicatori de performanta si sustenabilitate financiara (fluxul de numerar, valoarea actualizata neta, rata interna de rentabilitate etc.)
    - Estimare cost al investitiei prin intocmirea bugetului investitiei pentru fiecare obiectiv prevazut prin documentatia de proiect in acord cu legislatia nationala in vigoare (HG 28/2008, HG 907/2016 constituie un avantaj)
    - Elaborarea diferitelor scenarii tehnico-economice, a previziunilor financiare si indicatorilor financiari ca parte integrata documentatiei de finantare
    - Selectarea si justificarea corespunzatoare a scenariilor tehnico-economice recomandate pentru realizarea investitiei
    - Verificarea conformitatii tehnico-administrative a documentelor anexe ale proiectului in acord cu cerintele programului
    - Gestionarea relatiei cu clientii pe parcursul elaborarii si derularii proiectelor
    - Asigurarea managementului pentru implementarea proiectelor cu finantare nerambursabila
    - Intocmirea documentatiilor specifice implementarii proiectelor: dosare de achizitie, cereri de prefinantare/rambursare/ plata, rapoarte tehnico-financiare si de progres, notificari, acte aditionale etc.
    - Organizarea si derularea procedurilor de achizitii, asistenta acordata beneficiarilor in realizarea acestora

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (12)