Consultant Presales Data Center (DN)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SmartRecruting active.

Vezi toate job-urile Consultant Presales Data Center (DN) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: SmartRecruting
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.12.2019

    A Headhunting company specialized on finding and delivering excellent candidates for technical positions – mainly IT and management!
    Customized services to our exclusive clients by use of a collaborative approach to understand the company culture in order to provide candidates that share same business values and personal behavior to increase the hiring success rate.
    9 specialized IT recruiters located in Bucharest, Iasi and Cluj.
    We are focus on details to increase efficiency, saving clients and candidates time providing Quality not Quantity!

    Cerinte

    Studii superioare profil tehnic
    Experienta practica in instalarea, configurarea si utilizarea serverelor (rack-mount si/sau blade), sistemelor de operare pentru servere (Windows, Linux), virtualizare (VMWare, Citrix), experienta cu echipamente si tehnologii pentru storage (EMC, Fujitsu, Netapp)
    Cunostinte solide ale tehnologiilor de Data Center, Data Center networking, ACI, routing, switching si/sau securitate (certificari profesionale precum VCP, CCNA, CCNP, JNCIP, CCDP, etc. constituie un avantaj)
    Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara

    Profil / soft-skills:
    Abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
    Abilitati de abstractizare, generalizare si sumarizare sau particularizare si identificarea aspectelor esentiale; adaptare rapida la context;
    Eficienta in conditii de stres pentru respectarea termenelor limita;
    Experienta in contactul direct cu clientii;
    Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat;
    Permis de conducere categoria B

    Responsabilitati

    Sustine si negociaza componenta tehnica a solutiilor complexe in fata clientilor
    companiei
    Proiectarea solutiilor tehnice complexe pentru clienti integrand atat componentele de portofoliu cat si elemente non-standard
    Elaborarea documentatiei tehnice (oferte, conformitate, clarificari, etc.) in cadrul proiectelor de achizitii publice
    Responsabil tehnic pentru proiectarea si implementarea de noi produse si servicii in portofoliul companiei
    Dezvoltarea si sustinerea de prezentari si demonstratii ale produselor si serviciilor din portofoliul companiei catre client

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (461)