Inginer Tehnician

Angajator: Schurter Electronic Components
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 29.05.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Studii medii superioare;
    Studii tehnice;
    Experienta in domeniu minim un an;
    Training de specialitate intr-o pozitie similara.
    Cunostinte operare MS Office (Excel, Word foarte bine);
    Limba italiana sau engleza la nivel mediu (scriscitit) constituie avantaj;
    Adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, situatii de criza;
    Abilitati pentru lucrul cu oamenii;
    Capacitate de organizare;
    Integritate si corectitudine;
    Atitudine pozitiva si abilitati de a mobiliza echipa din subordine;
    Mobilitate in actiune, constiinciozitate in realizarea sarcinilor de serviciu;
    Abilitati de a scrie si prezenta rapoarte, bazate pe date concrete, precum si de a realiza si imbunatati proceduri de lucru.

    Responsabilitati

    Gestioneaza zona de control electric din zona THT EMS (test - electronic manufacturing systems);
    Verifica si standardizeaza timpul de control electric si vizual final;
    Gestioneaza echipamentul de lucru din departamentul EMS (electronic manufacturing systems);
    Achizitioneaza piesele de schimb pentru diferite echipamente, atunci cand este cazul;
    Analizeaza piesele defecte si cuantifica timpul de reparatii;
    Se ocupa de actiunile de corectie prevenire impreuna cu responsabilul de sector:
    Asigura interventia rapida in cazul defectiunilor echipamentelor, identificand solutii cu un impact minim asupra continuitatii productiei;
    Verifica respectarea normelor de siguranta ale liniilor tehnologice, prevenind posibilele defecte ale masinilorsau erorile de conduita ale operatorilor.

    Alte informatii

    Salariu se negociaza la interviu;
    Bonus in functie de performanta;
    Tichete de masa (15 leizi lucratoare);
    Prima de Paste;
    Prima de Craciun;
    Bonus anual in functie de rezultatul evaluarii anuale.