Specialist in domeniul calitatii

Angajator: Schurter Electronic Components
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 15.09.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Studii tehnice medii sau superioare
    Cunostinte operare MS Office
    Cunostinte SAP constituie avantaj
    Cunoasterea tehnicilor si metodelor de masurare si control specifice pentru determinarea caracteristicilor produselor si proceselor tehnologice
    Cunostinte medii de engleza nivel mediu; avantaj italiana
    Indemanare, precizie si rigurozitate in efectuarea operatiilor specifice
    Abilitati de comunicare interactiva, organizare, initiativa proprie
    Spirit analitic, gandire logica

    Responsabilitati

    Redactarea de documente si formulare (ex. Instructiuni de lucrucontrol) si punerea acestora la dispozitia colaboratorilor si tuturor persoanelor implicate in procesul de productie
    Instruirea personalului pe baza anexelor sau a check-listurilor redactate
    Stabilirea si atribuirea instructiuniloranexelorprocedurilor
    Intocmirea de statistici cu privire la neconformitati interne si la reclamatii primite de la diversi clienti
    Suport in verificarea defectelor si tinerea lor sub control in procesul de productie
    Raspunderea pentru intocmirea rapoartelor de neconformitate si de audit
    Intocmirea de rapoarte si actiuni preventive si corective, respectand termenele stabilite
    Verificarea respectarii normelor ESD si asigurarea suportului in vederea achizitionariiutilizarii echipamentelor ESD
    Cooperarea cu celelalte departamente cu privire la buna functionalitate a procesului de productie
    Participarea, la solicitarea superiorului ierarhic, in proiecte sau activitati intra si interdepartamentale, cu caracter temporar, in functie de competente, pentru a contribui la realizarea obiectivelor companiei

    Salariul poate fi negociat in functie de competente si experienta
    Bonuri de masa
    Lucrul intr-o echipa dinamica, aflata intr-o continua ascensiune
    Posibilităti de promovare n cadrul companiei