Specialist Securitate si Sanatate in Munca

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BRD - Groupe Société Générale active.

Vezi toate job-urile Specialist Securitate si Sanatate in Munca active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: BRD - Groupe Société Générale
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.09.2019
    Remote work: On-site

    Responsabilitati principale:

    • Implementarea, actualizarea si monitorizarea regulilor, politicilor si procedurilor de sanatate si securitate in conformitate cu reglementarile interne si legislatia in viigoare;
    • Pregatirea si realizarea controalelor interne din domeniul SSM, furnizarea de suport colegilor din Retea in timpul controalelor autoritatilor;
    • Intocmirea documentatiei prevazute de legislatia specifica, in vederea bunei functionari a activitatii de SSM;
    • Identificarea si evaluarea riscurilor de accidente sau imbolnaviri profesionale;
    • Mentinerea si raportarea inregistrarilor si statisticilor de securitate si sanatate in conformitate cu reglementarile locale si standardele interne;
    • Efectuarea de investigatii cu privire la incidente si accidente de munca.
      Candidatul ideal:
    • Studii superioare tehnice incheiate;
    • Curs finalizat de inspector SSM de minimum 80 de ore;
    • Cunostinte solide de legislatie si normative din domeniul SSM;
    • Experienta anterioara in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
    • Cunostinte bune de operare MS Office (Word, Excel, Power Point);
    • Persoana organizata, responsabila, cu spirit de initiativa si capacitate ridicata de analiza si sinteza;
    • Excelente abilitati de comunicare si exprimare, scris si oral;
    • Limba engleza, scris si oral, minim nivel mediu;
    • Spirit de echipa;
    • Permis de conducere categoria B;
    • Disponibilitate la deplasari.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (29)