Consilier vanzari service si piese de schimb

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.07.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    - Studii medii finalizate in domeniul tehnic;
    - Exeprienta in domeniul de vanzari;
    - Deschidere catre client, atitudine pozitiva si proactiva;
    - Implicare, receptivitate, flexibilitate.

    Responsabilitati

    Activitati:

    - Promoveaza activitatea de service a firmei prin actiuni specifice
    - Preia solicitarile clientilor pentru piese si consumabile
    - Pregateste (redacteaza), transmite, negociaza si finalizeaza ofertele catre clienti
    - Recuperează clienţii pierduţi, in zona alocata
    - Este în permanentă legatură cu clienţii si pastreaza o buna relatie cu acestia

    Beneficii:

    - Pachet salarial competitiv;
    - Tichete de masa;
    - Asigurare transport;
    - Prime de performanta;
    - Cursuri de formare profesionala.