Inspector salarizare - Bucuresti, sector 4

Angajator: Vel Pitar
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.07.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Studii medii finalizate (constituie avantaj studiile superioare finalizate);
    - Cunostinte de legislatia muncii;
    - Experienta pe un post similar minim 3 ani;
    - Cunostinte nivel avansat de operare Office (Excel, Word);
    - Cunostinte nivel avansat de operare intr-un soft de salarizare (experienta de lucru in Charisma HR – constituie avantaj);
    - Acuratete si atentie in indeplinirea sarcinilor;
    - Aptitudini de comunicare, organizare, spirit de echipa;
    - Capacitatea de a respecta termenele.

    Responsabilitati

    - Verificarea pontajelor;
    - Intocmirea/verificarea statelor de plata;
    - Administrarea si arhivarea documentelor (state de plata, fluturasi salarii, garantii gestiune,etc);
    - Operarea/actualizarea bazei de date;
    - Urmarirea planificarii/realizarii concediilor de odihna ale angajatilor;
    - Mentinerea legaturii cu banca;
    - Eliberarea adeverintelor si a altor documente solicitate de angajati;
    - Intocmirea de rapoarte la solicitarea managerului de departament;
    - Aplicarea politicilor si procedurilor de resurse umane stabilite de companie;
    - Respectarea termenelor stabilite pentru finalizarea calculului salarial de doua ori pe luna.