Specialist resurse umane

Angajator: Kreston Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.06.2019

    Compania Kreston Romania a fost infiintata la inceputul anului 1996, propunandu-si sa ofere servicii profesionale de contabilitate, audit, consultanta, personal-salarizare si alte servicii conexe. Kreston Romania este membra cu drepturi depline a principalelor organisme de supraveghere si reglementare profesionala din Romania: CECCAR (Corpul Expertilor Contabili si al Contabililor Autorizati), Camera Auditorilor Financiari din Romania (CAFR), precum si a Camera Consultantilor Fiscali din Romania (CCF).

    Cerinte

    studii superioare finalizate;

    cunoştinţe avansate de limbă engleză scris şi vorbit;

    cunoştinţe operare PC (Pachet Office);

    cunoaşterea prevederilor Codului muncii in vigoare si a altor legi referitoare la relatiile de munca;

    capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare;

    capacitate de organizare a timpului, sarcinilor şi locului de muncă;

    capacitate de a respecta termene limită;

    atenţie către detalii;

    posedă aptitudini de planificare, organizare şi control al activitaţii, de luare de decizii, iniţiative.

    Responsabilitati

    Elaborează şi redactează documentele şi situaţiile cerute de management;
    Asigură suportul administrativ pentru toate departamentele firmei;
    Intocmire declaratie 112 si adeverinte de venit;
    Intocmire si depunere dosar recuperare la Casa de Sanatate;
    Realizarea calculului salarial conform cerintelor legale, procedurii interne si specificului clientilor;
    Intocmirea / verificarea pontajelor; calcul concedii; verificarea certificatelor medicale si completarea acestora conform cerintelor legale

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariul se negociaza
    - tichete de masa
    - asigurare medicala
    - concediu de odihna suplimentar