Tehnician electronist service IT GSM

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Expert Recruiting SRL active.

Vezi toate job-urile Tehnician electronist service IT GSM active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Expert Recruiting SRL
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Curtea de Arges
  • Actualizat la: 30.06.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Candidatul ideal trebuie:
    1. Sa fie politicos si sa zambeasca
    2. Să fie dispus să învețe. Dacă nu învață, nu crește. Dacă nu crește, firma nu crește;
    3. Să fie prezentabil.Unii oameni iau decizii in functie de ce simt si ce vad si vrem sa ii facem sa simta ca sunt acolo unde trebuie pentru fiecare problema a lor;
    4. Să fie organizat.Sunt zile in care organizarea poate face diferenta si noi facem acea diferenta pentru ca atat timpul nostru cat si al clientilor nostri e important.
    5. Să fie atent la detalii…de multe ori asta este singurul mod in care poti face o constatare reusita;
    6. Să fie harnic. Lenea nu are ce căuta la noi în firmă:
    7. Să fie descurcăret și perseverent. Când îi dăm o situație de rezolvat, să nu se oprească până nu găsește soluția;
    8. Să știe să vorbească frumos la telefon și să scrie frumos (educat și corect);
    9. Să fie disponibil, să lucreze în echipă și să îi ajute pe ceilalți din firmă;
    10. Să știe notiuni de baza din electronica , hardware, software
    11. Să știe formula Puterii electrice( P= … x…..). Trebuie sa fi ramas macar cu asta dupa terminarea liceului :) ;
    12. Să isi doreasca sa performeze prin munca si sa iubeasca ce face;
    13. Sa fie stapan pe situatie indiferent de situatie;
    14. Sa fie punctual;
    15. Facultatea nu este obligatorie, dar cei șapte ani de acasă, da!

    Responsabilitati

    Titularul acestui post va desfasura urmatoarele activitati:
    - informeza corect clientul cu privire la tarifele practicate
    - da sfaturi si informeaza clientii, inclusiv in limbi straine
    - se ocupa de plangerile si solicitarile clientilor
    - respecta in tocmai procedurile de lucru pentru fiecare activitate desfasurata
    - va efectua întreţinerea şi testarea echipamentelor electronice,
    - va instala sisteme de operare şi produse software,
    - va asambla echipamente IT din componente, va carsa/decarsa laptopuri, telefoane, tablete
    - va diagnostica şi depana hardware şi software echipamentele,
    - va extinde configuraţiile echipamentelor existente si va îmbunătăţi performanţele acestora,
    - va cabla, monta şi testa reţele de calculatoare.
    - va efectua interventii pe echipamentele periferice dupa caz(ex: reincarcare cartuse imprimanta)
    - va prelua echipamentele din receptia service in ordinea prioritatilor
    - va completa fisa de intrare cu interventia efectuata si va preda dispozitivele reparate catre receptie,
    - va efectua decodari/resoftari sau interventii solicitate in mod de urgenta in front office
    - in anumite cazuri va lucra in fata clientului.
    - asigură asistenţă tehnică pentru salvarea fişierelor importante în vederea prevenirii pierderii datelor şi verifică PC-urile/telefoanele pentru depistarea viruşilor informatici.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Salariul se negociaza in functie de cunostinte(partea fixa) iar bonificatiile vor fi date in functie de activitatea prestata.
    Se va lucra intr-o echipa dinamica, flexibila, in formare si posibilitatea de avansare este mult mai rapida.
    Flexibilitate si libertare in desfasurarea activitatii.

    Aplica fara CV
    Remote

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (411)