Junior Recruiter

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Junior Recruiter active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 13.08.2019

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    - Absolvent de Studii Superioare in sfera stiintelor umaniste ( Resurse Umane sau Psihologie)
    - Organizare, ascultare activa, focus pe strategie si planificare;
    - Comunicare buna atat pe plan la intern, cat si extern;
    - Capacitate organizatorica, prioritizarea sarcinilor, multitasking;
    - Cunostinte solide de operare MS Office, internet.
    - Cunostinte de limba engleza
    - Disponibilitate la deplasari in zona Bucuresti - Ilfov;
    - Experienta in domeniu reprezinta un avantaj;
    - Abilitati foarte bune de adaptare la situatii cu factor de stres si deadline clar.
    - Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    - Sortarea si introducerea CV-urilor in baza noastra de date;
    - Cautarea de noi candidati in acord cu cerintele postului vacant;
    - Programarea interviurilor;
    - Acordarea de feedback candidatilor;
    - Analiza cerintelor pentru profilele candidatilor;
    - Realizarea si postarea anunturilor de recrutare;
    - Cautarea in teren si in baza de date a celor mai potriviti candidati;
    - Evidenta portofoliului propriu de candidati (contactare, interviu, observatii, etc)
    - Mentinerea legaturii cu clientii.

    Alte informatii

    - Mediu de lucru atractiv intr-o echipa tanara si dinamica;
    - Posibilitatea de a lucra intr-o organizatie de top in domeniul serviciilor de HR integrate;
    - Posibilitatea de formare si instruire permanenta;
    - Contract de munca pe perioada nedeterminata.