Junior Sales Representative

Angajator: Sameday Courier
Domeniu:
  • Transporturi
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.05.2019

    Am intrat pe piața de curierat din România de peste 10 ani și oferim servicii standardizate și specifice.
    Pentru că ne tratăm clienții cu același respect cu care ne-am dori să fim tratați, cerințele lor și timpii de livrare sunt mereu o prioritate pentru noi. In prezent, avem un procent bun de livrare „on time”, suntem in media superioara a pietei de curierat romanesti. Pentru 2019, ne propunem sa realizam ceea ce pana acum parea imposibil in piata de curierat, mai exact ca din fiecare 100 de trimiteri, 99 sa le livram la timp.

    Cerinte

    • Aptitudini de comunicare prin telefon si e-mail;
    • Capacitatea de a comunica clar si coerent;
    • Experienta anterioara in relationarea cu clientii - reprezinta avantaj;
    • Abilitatea de a centraliza si administra informatii contractuale;
    • Cunoasterea si buna utilizare a programului Microsoft Excel;
    • Dorinta de evolutie profesionala;

    Responsabilitati

    • Interactiune constanta (prin telefon si e-mail) cu departamentele interne si clientii companiei (persoane juridice);
    • Contactarea clientilor telefonic;
    • Indeplinirea obiectivelor de vanzare (contractare clienti - actuali si noi);
    • Redactarea si transmiterea ofertelor catre clienti;
    • Raporteaza managerului direct;

    Alte informatii

     Asiguram: Salariu fix + pachet de beneficii;
     Program de lucru: Luni - Vineri;
     Posibilitati de avansare in cadrul companiei;
     Locatie: Sema Parc - metrou Petrache Poenaru.