Specialist marketing_Dezvoltare produse si portofoliu

Angajator: Farmaciile Catena
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.05.2019

    CATENA se mandreste cu statutul de cel mai apreciat brand de farmacii din Romania.
    Compania noastra si-a propus sa fie un reper fundamental in lumea medicala romaneasca, in ceea ce priveste calitatea si profesionalismul serviciilor oferite.

    Echipa Catena a integrat imaginea brandului in viata de zi cu zi a romanilor, punand accentul pe definirea conceptului de viata sanatoasa si armonioasa.

    Cerinte

    • Experienta de cel putin 1 an intr-o pozitie similara;
    • Excelente abilitati de comunicare, prezentare si relationare;
    • Excelente abilitati de planificare si coordonare;
    • Orientare spre rezultat, initiativa;
    • Capacitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa;
    • Abilitatea de a gandi in termeni de costuri si beneficii;
    • Disponibilitatea de a invata lucruri noi;
    • Nivel avansat Word, PowerPoint, Excel;
    • Limba engleza fluent;
    • Studii superioare;
    • Atentie la detalii;
    • Cunoasterea si intelegerea dinamicii pietei farma – constituie avantaj.

    Responsabilitati

    Rolul Specialistului de Marketing este de a asista in dezvoltarea noilor produse marca proprie prin:
    • Monitorizarea tendințelor pieței pentru a identifica zonele potențiale pentru dezvoltarea de noi produse.
    • Definirea specificatiei de produs si a conditiilor economice aplicabile noilor produse;
    • Contactarea furnizorilor si oferirea de feedback constructiv cu privire la ofertele, mostrele si documentele trimise de acestia spre analiza.
    • Mentinerea legaturii cu alte departamente implicate in procesul de dezvoltare de produse.
    • Elaborarea documentatiei specifice pentru punerea pe piata a produselor, conform procedurilor si proceselor in vigoare.
    • Implementarea strategiei de comunicare a noilor produse.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Farmaciile Catena. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Farmaciile Catena >>