SEF MENTENANTA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile SEF MENTENANTA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Caransebes
  • Actualizat la: 04.07.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice;
    - Experienta de lucru pe o pozitie similara minim 2 ani;
    - Capacitate de invatare si adaptare la solicitarile specifice postului;
    - Cunostinte teoretice si abilitati practice;
    - Abilitati de management.

    Responsabilitati

    -Intocmeste planul de mentenanta pentru masinile de injectie si de asamblare;
    -Managementul pieselor de schimb pentru masini si coordonarea cu celelalte departamente pentru cautarea si validarea unor piese noi;
    -Identifica solutii pentru modificarea si imbunatatirea procesului de injectie si turnare;
    -Se implica in activitatile de intretinere a utilajelor impreuna cu subordonatii sai;
    -Analizeaza defectele de turnare si intervine pentru repararea/corectarea acestora;
    -Coordonarea tehnicienilor de mentenanta astfel incat sa fie respectate regulile de lucru, gestionarea eficienta a echipamentelor si uneltelor;
    -Coordonarea realizarii activitatilor de intreținerea zilnica a instalațiilor, efectuarea lucrarilor electrice / mecanice;
    -Mentenanta preventiva pentru instalatii si cladiri;
    -Urmareste verificarea zilnica a situației echipamentelor, cum ar fi sistemul de alimentare cu apa sau curent, aer conditionat, echipamentele de stingere a incendiilor, iluminare;
    -Raspunde in caz de nevoie la solicitari urgente de întreținere în timpul noptii sau in weekend;
    -Intocmeste si urmareste aplicarea planului de întreținere pentru echipamente;
    -Coordoneaza tehnicienii in activitatile de remediere a problemelor la echipamente, pentru asigurarea unei functionari optime;
    -Efectueaza trainingul subordonatilor in vederea imbunatatirii competențelor profesionale;
    -Coordoneaza serviciile externalizate de mentenanta si urmareste respectarea calitatii procesului de mentenanta;
    -Se implica in toate activitatile de sistem si de constructie;
    -Cunosterea, verificarea si aplicarea corecta a procedurilor de lucru si a sistemului de management.

    Se ofera:

    -Training platit in strainatate;
    -Pachet salarial motivant;
    -Oportunitati de dezvoltare profesionala;
    -Stabilitate profesionala si un mediu de lucru placut.

    Daca esti interesat de oferta noastra, nu ezita sa trimiti CV-ul tau. (tel. 0728.303.784)