Inside sales representative l Cluj-Napoca

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile Inside sales representative l Cluj-Napoca active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 02.05.2019

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    Aplica la acest job daca:
    - Te adaptezi rapid unui nou mediu de munca
    - Iti doresti o companie stabila, care de 9 ani este lider de piata
    - Vrei ca salariul lunar sa reflecte munca ta si evolutia profesionala
    - Ai experienta in orice fel de vanzare de minimum 1 an
    - Esti pasionat de domeniul vanzarilor
    - Sintagma ''hunter mentality'' ti se potriveste
    - Esti confortabil cu vanzarea si oferirea de consultanta prin telefon

    Responsabilitati

    Cum va arata o luna obisnuita de munca
    - Organizarea activitatii zilnice conform obiectivelor (zilnice, saptamanale, lunare) setate impreuna cu team leader-ul
    - Identificarea persoanelor de decizie din cadrul companiilor tinta
    - Contactarea unor 20-30 de potentiali clienti pe zi pentru a discuta nevoile si prezentarea serviciilor companiei
    - Setarea de 3 intalniri/prezentari pe zi pentru clienti
    - Mentinerea contactului cu potentialii clienti in perioada de proba si asistarea acestora in utilizarea tehnologiei pentru obtinerea rezultatelor propuse
    - Introducerea si actualizarea datelor in sistemul CRM

    Beneficii
    - Plan de inductie foarte bine pus la punct
    - Oportunitatea de a discuta zilnic cu Directori generali, Directori de vanzari si Directori de marketing din companiile client
    - Training-uri si sesiuni de coaching orientate catre dezvoltarea profesionala
    - Program de lucru flexibil si mediu de lucru placut si relaxant

    Clientul nostru este o companie formata din experti in monitorizarea pietei constructiilor si oferirea de solutii software de marketing digital si sales leads care duc la cresterea afacerilor firmelor din constructii.

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (19)