Internship: Productie beton

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HeidelbergCement Romania active.

Vezi toate job-urile Internship: Productie beton active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internship active pe Hipo.ro

Angajator: HeidelbergCement Romania
Domeniu:
  • Internship
  • Tip job: temporar
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 05.05.2011

    HeidelbergCement România SA este unul dintre cei mai importanți producători de ciment, betoane și agregate de pe piața locală, membru al grupului german HeidelbergCement.

    HeidelbergCement România SA deține trei fabrici de ciment, situate la Tașca, Fieni și Chișcădaga, 21 stații de betoane, 7 cariere și 5 balastiere de agregate.

    Cerinte

    - studenti din anii terminali, specializarile: Constructii Civile/ Utilaj Tehnologic
    - rezultate foarte bune in anii de studii anteriori si recomandare scrisa din partea facultatii
    - abilitati de comunicare si de lucru in echipa
    - dorinta de dezvoltare si initiativa
    - orientare spre rezultate si gandire practica
    - implicarea in proiecte extra-scolare reprezinta un avantaj
    - cunostinte limba engleza nivel avansat
    - cunoasterea limbii ruse constituie un avantaj
    - cunostinte excelente de operare PC

    Responsabilitati

    - Asistarea operatorilor in monitorizarea si controlul parametrilor tehnologici de functionare a statiei de betoane in vederea realizarii productiei conform programului de livrari;
    - Asistarea operatorilor in activitatile de intretinere a utilajelor si echipamentelor conform procedurilor specifice;
    - Elaborarea de rapoarte privind eficienta consumurilor de materii prime

    Alte informatii

    Locatia postului: Carpat Beton – Mogosoaia (judetul Ilfov).

    Perioade posibile de angajare: 15.07-15.09.2011 sau 01.08-30.09.2011.

    Oferta:
    - Salariu negociat la incheierea Contractului individual de munca
    - Tichete de masa.

    Numai candidatii corespunzatori cerintelor vor fi contactati pentru interviu.

    Hybrid