IT Consultant (Junior)

Angajator: Electrica Soluziona S.A.
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 26.03.2019

    Electrica Soluziona S.A. este o societate mixtă româno-spaniolă, parte a INDRA SISTEMAS S.A. (Indra), o companie globală în domeniul tehnologiei, inovației și talentului, lider pe piața soluțiilor și serviciilor pentru sectoarele Transport și Trafic, Energie și Industrie, Administrație Publică și Sănătate, Finanțe, Asigurări, Securitate și Apărare,Telecomunicații și Media.

    Cerinte

    • Absolvent sau anul 1- 2 la Master al unei facultăți de profil;
    • Cunoștințe despre SQL.
    • Spirit de echipă și capacitate de lucru independent cu un minimum de supervizare;
    • Cunoașterea limbii engleze.
    Experiența anterioară nu este necesară.

    Responsabilitati

    • Activități de mentenanță și suport pentru produsele software care există deja în portofoliul de produse al companiei;
    • Activități de dezvoltare software conform unor specificații predefinite și asamblarea lor în sisteme coerente, inclusiv testarea în vederea asigurării conformității cu specificațiile.

    Alte informatii

    Reprezintă avantaj:
    • Certificări de profil
    • Cunoștințe despre: Java, JSP, C, C++, baze de date (MS SQL Server, ORACLE);

    Oferta (bonusuri, beneficii):
    • Salariu atractiv
    • Oportunități de dezvoltare profesională
    • Asistenta medicală privată
    • Bonuri de masă
    • etc.