EDITOR STIRI ONLINE

Angajator: INTACT Media Group
Domeniu:
  • Media - Jurnalism
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.03.2019

    Cea mai importantă platformă multimedia din România cu capital integral autohton. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, operatiuni digitale si alte servicii complementare.
    INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

    Cerinte

    • Absolvent studii superioare (preferabil in domeniul Jurnalism, Litere, Comunicare);
    • Minimum 2 ani experienta pe un post similar;
    • Pasionat de ştiri, internet, social media;
    • Rapiditate in redactarea stirilor pentru mediul online;
    • Cunoasterea mediului social/economic/politic/international/entertainment;
    • Cunostinte de SEO;
    • Cunostinte foarte bune de limba romana;
    • Cunostinte bune de limba engleza.

    Responsabilitati

    • Redactarea stirilor;
    • Monitorizarea stirilor din surse informationale intern/extern;
    • Preluarea stirilor de la jurnalele TV Observator si editarea acestora pentru site;
    • Promovarea articolelor in social media.