Line Leader

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Line Leader active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 29.03.2019

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Experienta in conducerea echipelor : minim 6 luni
    - Abilitati in coordonarea si motivarea a echipei;
    - Persoana comunicativa, inclinata catre munca cu oamenii;
    - Abilitati in solutionarea de probleme si gasirea de solutii;
    - Flexibilitate, capacitate de a se adapta unor noi cerinte;
    - Capacitate de a lucra in mod organizat.

    Responsabilitati

    - Deserveste liniile de productie conform instructiunilor de lucru pentru fiecare pozitie in linie;
    - Organizeaza, conduce si controleaza activitatea de pe linie in timpul schimbului, fiind responsabil de utilizarea eficienta a echipamentelor si a fortei de munca;
    - Actioneaza ca un exemplu in comportament si in munca, reprezentand cultura si valorile companiei si sustinand activ deciziile luate de managementul firmei;
    - Respecta programul de lucru stabilit de catre superiori si se asigura ca operatorii urmeaza acelasi program;
    - Cunoaste planul de productie de pe linie si ia toate masurile pentru indeplinirea si chiar depasirea acestuia in toate conditiile cerute (cantitate, calitate, termene limita, cheltuieli);
    - Se asigura prin verificari, pe intreaga durata a schimbului, ca operatorii dine lucreaza conform fisei postului si ca toate instructiunile de lucru sunt respectate si aplicate.
    - Participa activ la analizele de calitate atunci cand este necesar, in caz de neconformitati;
    - Este responsabil de flow-ul materialelor in aria de productie;
    - Utilizeaza corect echipamentele de munca, substantele periculoase, echipamentele de transport si alte mijloace de productie.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (16)