Tehnician Telecomunicatii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Camusat RomTelecomunicatii active.

Vezi toate job-urile Tehnician Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Camusat RomTelecomunicatii
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.04.2019

    CAMUSAT ROM TELECOMUNICATII - Societate multinationala, parte a grupului francez CAMUSAT, leader in domeniul constructiilor de infrastructuri pentru telecomunicatii.

    Cerinte

    Cerinte:

    • Cunoastere si intelegere a operatiunilor in teren
    • Experienta in teren atat in reteaua fixa cat si in reteaua mobila
    • Cunostinte despre sistemele de Transmisiuni ( NEC / MPR )
    • Cunostiinte minime limba engleza
    • Atestat lucru la inaltime

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    • Participa la intreținerea si repararea echipamentelor digitale si transmisiuni,
    • Efectueaza lucrari de intretinere programata pentru a preveni functionarea defectuoasa a echipamentelor;
    • Efectueaza inregistrari ale pieselor si materialelor folosite in vederea asigurarii stocului de siguranta;
    • Efectueaza inlocuirea, configurarea si depanarea diverselor dispozitive de rețea, inclusiv switch-uri, routere si echipamente ale puncte de acces.
    • Respecta cerintele contractuale privind SLA-ul in cazul deranjamentelor,
    • Capabil sa determine instrumentele si echipamentele necesare pentru a-si efectua munca.
    • Cunoaste si respecta instructiunile de protectia muncii
    • Participa la activitati de instalare, mutare, dezafectare, si relocari de echipamente
    • Titularul postului este responsabil sa cunoasca, sa respecte si sa insuseasca actualizarile aduse prevederilor reglementarilor interne ale Companiei.

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Salariu motivant
    • Bonusuri de performanta
    • Oportunitatea de a lucra in proiecte industriale majore, inovatoare
    • Cariera si oportunitati de dezvoltare pe baza de performanta
    • Pachet de beneficii (asigurare medicala, transport etc.)