Responsabil operare date

Angajator: Sameday Courier
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.02.2019

    Am intrat pe piața de curierat din România de peste 10 ani și oferim servicii standardizate și specifice, atât în țară cât și în străinătate.

    Pentru că ne tratăm clienții cu același respect cu care ne-am dori să fim tratați, cerințele lor și timpii de livrare sunt mereu o prioritate pentru noi. In prezent, avem un procent bun de livrare „on time”, suntem in media superioara a pietei de curierat romanesti. Pentru 2018-2019, ne propunem sa realizam ceea ce pana acum parea imposibil in piata de curierat, mai exact ca din fiecare 100 de trimiteri, 99 sa le livram la timp.

    www.sameday.ro

    Cerinte

    Cunostinte utilizare PC (inclusiv pachetul Microsoft Office; Preponderent Microsoft Excel);
    Experienta ca operator date in cadrul unei companii de curierat - reprezinta avantaj;
    Rabdare si atentie suplimentara privitor la introducerea, sortarea si centralizarea datelor;
    Dispus sa scaneze colete si sa le manipuleze periodic;
    Disponibilitate pentru a lucra la depozitul nostru din Chiajna (cu transport asigurat de la metrou Pacii)

    Responsabilitati

    Scanarea si manipularea coletelor;
    Introducerea si centralizarea datelor in calcularor;
    Operatiuni diverse;
    Colaborarea cu managerul direct si colegii din cadrul sediului;
    Raportari in Excel - in functie de solicitari;