Manager Calitate

Angajator: Gi Group
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 19.02.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    - Studii superioare;
    - Limba engleza nivel avansat, limba franceza reprezinta un avantaj;
    - Experienta 1-2 ani pe un pos tsimilar;
    - Cunostinte de operarea pe calculator;
    - Cunoasterea standardului ISO TS 16949.

    BENEFICII :

    - Salariu atractiv;
    - Bonuri de masa 15 lei;
    - Prime de sarbatori ;
    - Asig. Medicala privata;
    - 24 zile de CO;
    - Ore suplimentare platite dublu.

    Responsabilitati

    - Declansarea si participarea la analiza disfunctionalitatilor interne, externe si asigurarea urmaririi actiunilor corective/ preventive si a eficacitatii lor;
    - Imbunatatirea si promovarea calitatii si a productivitatii in uzina;
    - Se asigura ca sunt respectate regulile pentru produsele aflate sub incidenta reglementarilor si/ sau securitatii;
    - Gestioneaza, animeaza si evalueaza serviciul Calitate;
    - Declanseaza si urmareste planuri de actiuni ( reclamatiile clientilor, auditul, revizuirea managementului, imbunatatire continua);
    - Se asigura ca cerintele sistemului de Calitate sunt definite, puse in aplicare si intretinute in conformitate cu dispozitiile referentiale alese si le comunica Directiunii uzinei ;
    - Este responsabil cu punctele sensibile(produsele supuse Regelementarilor si Sigurantei);
    - Defineste planurile departamentului Calitate impreuna cu serviciul tehnic (metode) al uzinei in vederea externalizarii si a alocarii de resurse;
    - Pregateste evaluarile, planurile de progres si asigura monitorizarea;
    - Dezvolta aplicarea mijloacelor de preventie (Audit, Amdec, Plan de experienta) ;
    - Valideaza procesul din punct de vedere calitativ.

    Daca esti interesat si vrei sa ne cunoastem, trimite CV-ul tau. (tel. 0728.303.784)