Coordonator Logistic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Coordonator Logistic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 17.04.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -experienta dovedita pe un post similar (in domeniul - export rutier);
    -familiarizat cu proceduri si documentatie vamala necesara exportului;
    -experiență in tranzactionarea co agentii de transport externe, este un plus;
    -bune abilitati de organizare si management al timpului;
    -bune cunostinte de operare PC;

    BENEFICII:

    -salariu atractiv
    -bonuri de masa
    -al-13-lea salariu
    -asigurare medicala

    Responsabilitati

    -se asigura de corecta distribuire a produselor, tinand cont de cerintele clientilor si de reglementarile legale;
    -colecteaza informații pentru a produce cotații exacte, la cererea clientului;
    -comunica intr-un mod eficient cu toate echipele implicate in activitatea de expediere, inclusiv depozitul, productia si departamentele externe;
    -initiaza si mentine relatia de afaceri cu expeditorii externi;
    -comunica schimbările și actualizările programului în mod proactiv, în timpul procesului de export;
    - studiaza regulamentele și politicile guvernamentale pentru a verifica documentația de export ;
    -organizeaza și păstreaza un sistem de evidență a înregistrărilor de transport;
    -colaboreaza cu echipa de facturare pentru a asigura prețuri oportune și corecte de facturare;
    -identifica oportunitățile de imbunatatire a procesului de export.