Inginer Proiectant

Angajator: Gi Group
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brad
  • Hunedoara
  • Petrosani
  • Actualizat la: 21.01.2019

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    - Studii superioare tehnice-profil inginerie mecanica/electromecanica;
    - Experienta 1-2 ani ca Inginer design in metalurgie/ mecanica;
    - Experimentat in citirea si interpretarea desenelor tehnice;
    - Cunostinte solide CAD 3D (INVENTOR, AUTOCAD 3D);
    - Limba engleza nivel mediu;
    - Cunostinte operare PC - pachetul Office (MS EXCEL).

    Responsabilitati

    - Evalueaza sistemele, produsele mecanice si elecromecanice proiectand si conducand programe de dezvoltare;
    - Elaboreaza modelele 3D si desenele de executie pentru dispozitivele si verificatoarele necesare imbunatatirii proiectelor;
    - Aplica principiile mecanicii, termodinamicii, hidralulicii in proiectele realizate;
    - Dezvolta procesul de fabricatie prin proiectare si modificarea echipamentului pentru fabricarea, construirea, asamblarea si instalarea componentelor;
    - Dezvolta produsele mecanice si electromecanice studiind cerintele clientului;
    - Asigura calitatea sistemului si productiei prin proiectarea metodologiei de testare;

    Alte informatii

    BENEFICII:

    - Salariu atractiv;
    - Tichete de masa;
    - Bonus de performanta;
    - Transport asigurat;
    - Oportunitati de dezvoltare.