Contabil Jr

Angajator: WeDOHR
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.12.2018

    Echipa WeDoHR, cu o experiența de peste 10 ani in domeniul Resurselor Umane oferă servicii complete, profesionale si dedicate nevoilor specifice ale clienților in sfera managementului resurselor umane.
    Rolul WEDOHR, ca furnizor de servicii de recrutare pentru clientii nostri, este acela de a permite partenerilor sa se concentreze pe dezvoltarea afacerilor si de a prelua rolul de a identifica si a atrage cei mai potriviti candidati pentru organizatiile partenere.

    Cerinte

    Studii superioare economice (de preferat)
    Minim 1 an experienta in domeniul financiar - contabil
    Cunostinte de contabilitate si de legislatie contabila
    Abilitati bune de operare calculator – pachetul Microsoft Office, programe de contabilitate
    Limba engleza - nivel mediu
    Persoana organizata, cu bune abilitati de prioritizare, gandire analitica
    Buna capacitate de comunicare si disponibilitate pentru invatare si dezvoltare.

    Responsabilitati

    Opereaza documentele primite de la clienti (facturi, extrase bancare, deconturi de cheltuieli) si inchide aceste documente la final de luna
    Emite dispozitiile de plata/incasare, ordinele de deplasare, biletele la ordin, NIR-uri
    Inregistrarea incasarilor de la client
    Asigura inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor contabile
    Verifica corectitudinea documentelor inregistrate si clarificarea eventualelor neconcordante;
    Mentine relatia cu banca si intocmeste documentele necesare operatiunilor bancare
    Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile la cererea superiorului sau a clientului
    Indosariaza cronologic orice document contabil si urmareste arhivarea corecta a acestora conform legislatiei in vigoare

    Alte informatii

    Program 8h/zi de luni pana vineri
    Tichete de masa