Asistent medical

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile B.Braun active.

Vezi toate job-urile Asistent medical active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: B.Braun
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Lugoj
  • Actualizat la: 05.02.2019

    Îți dorești un loc de muncă stabil într-o companie cu standarde înalte de curățenie și calitate?

    În cadrul B. Braun, protejăm și îmbunătățim sănătatea oamenilor din întreaga lume.

    Aceasta este viziunea noastră în ceea ce privește cercetarea și dezvoltarea. Vedem complexitatea ca pe o oportunitate – în timp ce calitatea și durabilitatea sunt criterii importante pentru munca fiecăruia.

    Am dori să lucrăm alături de tine la soluțiile de mâine. Așa lucrăm pentru a crea asistență medicală durabilă - la nivel local, regional, de țară și în întreaga lume. Împreună. Asta înseamnă Sharing Expertise.

    Acum e timpul tau sa contribui!

    Cerinte

    Școala postliceală sanitară / Colegiul universitar de medicină generală / Facultatea de asistentă medicală cu Autorizație de Liberă Practică valabilă;
    Persoana deschisă, activă și comunicativă;
    Bun organizator;
    Atitudine empatică;
    Utilizator al programelor de calculator (Excel, Word).

    Responsabilitati

    Supravegherea derulării în bune condiții a tratamentului de dializă, de la etapa de pregătire a salonului și aparaturii până la procedura de deconectare a pacientului;
    Conectarea/decontarea pacientului la/de la aparatul de dializă;
    Măsurarea, verificarea și menținerea sub control a parametrilor specifici: TA, puls, temperatură etc.;
    Aplicarea de proceduri specifice, la cerințele și cu ajutorul medicilor si colegilor: EKG, terapia cu oxigen etc.
    Respectarea și aplicarea procedurilor de igienă în timpul tuturor activităților desfășurate în centru;
    Administrarea medicației prescrise de medici, cu asigurarea înregistrării corespunzătoare;
    Completarea formularelor specifice: protocol de dializă, introducerea medicației, necesar materiale, consumabile și medicamente, alte date statistice etc.;
    Participarea activă la procesul de instruire continuă a pacienților privind Codul de conduită și regimul igieno-dietetic;
    Acordă atenție și contribuie la dezvoltarea relației cu pacienții și aparținătorii acestora, având ca scop general susținerea morală și echilibrarea psihică a acestora.

    Alte informatii

    Ce oferim:

    Salariu competitiv și beneficii adaptate pieței;
    Echipă unită, profesionistă;
    Unelte de lucru sigure și moderne.

    Aplica fara CV
    Timisoara, Lugoj,