Specialist Calitate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Specialist Calitate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.02.2019

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    • Absolvent de studii superioare (profil Chimie, Chimie alimentară, Biochimie reprezinta un avantaj);
    • Experienta in domeniu, intr-o firma de productie – minim 2 ani;
    • Experienta intr-o companie din industria productiei alimentare - reprezinta un avantaj major;
    • Persoana activa, foarte bine organizata; spirit de initiativa si atitudine proactiva
    • Orientata catre obtinerea de rezultate si incadrarea in termene; spirit antreprenorial.

    Responsabilitati

    • Participa la elaborarea, impreuna cu managementul societatii, a politicii si obiectivelor referitoare la calitate si mediu;
    • Desfasoara activitatile necesare in vederea certificarii si recertificarii, conform Sistemului de Management al Calitatii;
    • Coordoneaza analiza efectuata de conducerea societatii cu privire la eficacitatea Sistemului de Management al Calitatii si modul de finalizare a actiunilor corective rezultate in urma auditurilor;
    • Asigura controlul intern de conformitate, pe flux si la finalul procesului tehnologic;
    • Participa la rezolvarea cu maxima operativitate a reclamatiilor interne si externe primite;
    • Raspunde de relatia cu autoritatile statului, in legatura cu Sistemul de Calitate si Mediu;
    • Identifica,si izoleaza cu maxima operativitate neconformitatile aparute pe fiecare faza a proceselor din companie, cu sprijinul sefilor de departamente;
    • Participa la elaborarea anuala a Bugetului Costurilor Calitatii, ca parte componenta a Bugetului de Venituri si Cheltuieli;
    • Verifica periodic calitatea si integritatea produselor aprovizionate si pastrate in depozite si a conditiilor optime de depozitare;
    • Raspunde de aplicarea normelor de igiena, protectia muncii si PSI la locul de munca
    • Respecta normele de igiena personala , conform principiilor HACCP.

    Alte informatii

    - Pachet salarial extrem de motivant
    - Mediu de lucru prielnic pentru performanta
    - Alte beneficii incluse
    - Oportunitate reala de dezvoltare intr-o pozitie de management.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (25)