Asistent departament achizitii

Angajator: Optical Network
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.11.2018

    Optical Network a luat fiinta in anul 2004, in prezent fiind liderul pietei de optica medicala in Romania. Divizia de retail opereaza lanturile de magazine OPTIblu si KLARMANN si detine 52 de magazine in Bucuresti si mari orase din tara.

    Cerinte

    Cerinte:

    Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
    Experienta intr-un departament de achizitii / retail - reprezinta avantaj;
    Foarte bune abilitati de comunicare, relationare, multitasking, atitudine pozitiva;
    Atentie la detalii / spirit analitic;
    Cunostinte pachet MS Office;

    Responsabilitati

    Atributii:

    Verificarea facturilor de marfa si listare articolelor noi;
    Introducerea datelor în sistemul informatic intern;
    Mentenanţa articolelor în sistemul informatic intern, corectie si modificari;
    Verificare si validare comenzi din magazinele din reteaua proprie;
    Urmărirea procesului de livrare a mărfii comandate de catre magazinele proprii;
    Pregatirea / Realizarea rapoartelor în programe specializate conform solicitariilor superiorilor ierarhici;
    Asigura suport Brand Managerului / Managerului de achiztii in activitatile cotidiene;
    Mentine relatia cu magazinele (Optiblu si Klarmann);

    Alte informatii

    Ce oferim:

    Salariu fix, bonuri de masa, bonusuri performanta;
    Contract de munca perioada nedeterminata;
    Program luni-vineri;
    Apartenenta la o echipa de succes;
    Mediu de lucru stabil si optim pentru dezvoltarea unei cariere;