Sales Support

Angajator: SMART ID DYNAMICS
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.11.2018

    Smart ID Dynamics are ca directie principala digitalizarea proceselor de automatizare industriala si dezvoltarea solutiilor de mobilitate enterprise, automatizarea operatiunilor logistice din cadrul depozitelor si magaziilor, trasabilitate, incident management, data collection, Industrial IOT, inventarierea mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar si furnizarea de servicii profesionale cu valoare adaugata.

    Cerinte

    Studii superioare finalizate
    Cunoștințe limba engleză nivel mediu/avansat
    Cunoștințe bune de operare calculator (MS Office)
    Cunoștințe de bază despre: întocmire facturi, calcul discount, TVA
    Experiență minimum 1 an pe o poziție similară
    Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare cu clienții
    Atenție distributivă, responsabilitate, seriozitate, spirit de echipa, atitudine proactivă
    Capacitate de asimilare de noi cunoștințe
    Capacitatea de a lucra sub stres și cu termene limită stricte

    Responsabilitati

    Oferă suport Account Managerului în procesul de vânzare, de la identificarea oportunităților și până la închiderea contractelor, cu focus pe activitățile post-vânzare
    Comunică direct cu clienții în stransă colaborare cu Account Managerul pentru a asigura eficientizarea procesului de vânzare
    Urmărește întreg fluxul unui proces de vânzare: întocmește și transmite oferte clienților; urmărește realizarea/închiderea contractelor; plasează comenzi către departamentul de achiziții; urmărește statusul livrării către client; urmărește achitarea facturilor de către clienți;
    Analizează și pregătește, punctual, documentația necesară licitațiilor organizate de clienții alocați

    Alte informatii

    Ce oferim:

    Mediu plăcut de lucru, training-uri interne și cursuri organizate de către partenerii de business
    Posibilitatea de dezvoltare profesională si de promovare
    Beneficii atractive: abonament medical, Bookster, Fruit Day