INGINER TESTARE ACUSTICA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile INGINER TESTARE ACUSTICA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Titu
  • Actualizat la: 08.10.2018

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare inginerie (de preferat Autovehicule Rutiere);
    •Capacitate de analiza și sinteza;
    •Permis de conducere categoria B;
    •Orientat catre rezultat, sociabil si autonom;
    •Cunoasterea limbilor franceza si/sau engleza la un nivel cel putin mediu este obligatorie;
    •Experienta profesionala in inginerie reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    •Participa la planificarea testelor in reuniunile cu Direcția Inginerie Teste, verifica stadiul de avansare teste;
    •Analizeaza cererea de lucru primita (elemente necesare prepararii, compatibilitate termen/durata lucrarii);
    •Intocmeste Planul de Studiu si il valideaza;
    •Intocmeste si transmite Cererea de Teste si cerere rezervare suport de test, lanseaza cereri de evaluare subiectiva;
    •Se asigura de conformitatea vehiculului suport de incercare necesar masuratorilor;
    •In baza Notei Tehnice de masuratori primite argumenteaza raspunsul tehnic in vederea obtinerii avizelor;
    •Realizeaza analiza nivel, propune si valideaza solutii atunci cand rezultatele nu se incadreaza in limitele admisibile ale Caietului de Sarcini;
    •Propune imbunatatiri pentru proiectele/piesele/ansamblurile testate;
    •Intocmeste pronosticuri NVH si pronosticuri Jalon;
    •Intocmeste restitutii Jalon pentru sinteza;
    •Asigura comunicarea cu clientii/furnizorii sai.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Hybrid

    Titu,

    Titu,

    Vezi job-uri similare (5)