SPECIALIST RESURSE UMANE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MASPEX ROMANIA active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST RESURSE UMANE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: MASPEX ROMANIA
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Valenii de Munte
  • Vatra Dornei
  • Actualizat la: 27.11.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Absolvent studii superioare;
    Cunostinte avansate a legislatiei muncii;
    Cunostinte Microsoft Office;
    Experienta de minim 1 an in administrarea de personal si recrutare- reprezinta avantaj;
    Foarte bune abilitati de comunicare, organizare si prioritizare a activitatii, proactivitate si confidentialitate.

    Responsabilitati

    Intocmirea rapoartelor specifice domeniului;
    Depunerea documentelor necesare pentru angajarea cetatenilor straini;
    Desfasurarea proceselor de recrutare, selectie si inductie a personalului;
    Identificarea si administrarea canalelor de recrutare adaptate la posturile vacante;
    Selectarea candidatilor pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
    Este permanent angrenat in activitatea de atragere a potentialilor candidati din zonele in care compania isi desfasoara activitatea;
    Face demersurile necesare in vederea participarii la diverse evenimente de resurse umane pe zonele de interes;
    Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie în paralel.