Manager Financiar - companie Ro de design & productie vestimentara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adina Bigas active.

Vezi toate job-urile Manager Financiar - companie Ro de design & productie vestimentara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Adina Bigas
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.11.2018

    Oferim servicii de consultanta resurse umane si recrutare personal pentru companii in crestere sau aflate in etape de transformare organizationala.

    Mai jos puteti gasi informatii cu privire la profilul pentru care recrutam acum pentru un Client de-al nostru.

    Cerinte

    Compania angajatoare este o firma de design vestimentar si productie care s-a extins de cativa ani si in strainatate, este pozitionata in zona de medium-high, vinde pe diverse canale (magazin propriu, online, reselleri) si doreste eficientizarea procesului de productie si vanzare. Functiunea este noua in organigrama, pana acum existand doar partea de contabilitate.

    Relatii ierarhice:
    • se subordoneaza postului: COO
    • are in subordine directa postul / posturile:
    • 1 contabil
    • 1 firma contabilitate (outsource)

    Relatii functionale: Are relatii functionale cu: toate departamentele si CEO.

    Este foarte importanta experienta anterioara relevanta pentru scopul postului de munca (bugetare, raportare, analiza stoc si profitabilitate, preturi, productie)
    Capacitate de design si implementare a unui sistem financiar adecvat companiei.

    Responsabilitati

    1. Dezvolta si coordoneaza strategia financiara a companiei in conformitate cu planul de vanzari
    2. Intocmeste alaturi de head of departments bugetul de cheltuieli lunare si urmareste indeplinirea acestuia
    3. Stabileste impreuna cu Coordonatorul de Marketing si inputul Directorului de Creatie strategia de pret pentru noile colectii, la nivel de retail si wholesale
    4. Ofera suport departamentului de productie in ceea ce priveste costurile de achizitie, restocurile si externalizarea productiei
    5. Intocmeste alaturi de CEO si COO planul de vanzari, defalcat pe trimestre si canale de vanzare: showroom, eshop, wholesale (extern)
    6. Coordoneaza activitatea de raportare a departamentelor - rapoarte saptamanale, luna-re, trimestriale, asigurandu-le suport in identificarea nevoilor companiei in privinta indicatorilor financiari.
    7. Urmareste cash flow-ul si prezinta situatia saptamanal, propunand solutii de ameliora-re
    8. Intocmeste si urmareste evidenta stocului impreuna cu Finance COOul si inputul de-partamentului de Vanzari
    9. Ofera suport COO-ului legat de activitatea de contabilitate - intern si outsource
    10. Propune CEO-ului si COO-ului solutii de eficientizare a costurilor inclusiv la nivel de personal
    11. Negociaza cu furnizorii alaturi de COO si head of department pentru care se face ne-gocierea

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (177)