Asistent Operational Junior (cu sau fara experienta) - promovare premium brand parafarmaceutic

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Compania reprezinta un brand international de produse parafarmaceutice si isi doreste sa atraga in echipa un tanar, cu sau fara experienta profesionala, care sa-si doreasca sa se dezvolte profesional pe zona operationala, suport vanzare si telesales.

    Compania distributie un premium brand american de produse parafarmaceutice in retea de magazine de profil, in farmacii si la medici.

    Cerinte:
    Studii superioare finalizate (limbi straine, marketing, comunicare etc);
    Experienta pe o pozitie similara- reprezinta un plus (suport vanzare, asistent back office, telesales representative);
    Cunostinte de limba engleza la nivel bun (scris, citit, vorbit);
    Abilitati de operare PC MS Office (Excel: suma, subtotal,vlookup);
    Persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa lucreze atat individual cat si in echipa;
    Persoana empatica si comunicativa, deschisa sa asimileze informatii noi si sa le aplice in vederea indeplinirii obiectivelor asumate.

    Responsabilitati

    Activitati adminsitrative si de suport pentru departamentul de vanzare;
    Relationarea zilnica cu clientii din portofoliu/farmaciile de lant;
    Realizare comenzi necesare si procesarea lor in sistem;
    Verificare intrari si iesiri din gestiune.
    Verificarea si traducerea din engleza in romana etichete de produse si activitati d emarketing online;
    Intocmire dosare pentru notificare de produse;
    Diferite rapoarte de vanzare in Excel.

    Alte informatii

    Contract de munca norma intreaga 1800 lei net + variabil;
    Locatie centrala Piata Victoriei;
    Program de lucru 9-18.00;
    Posibilitati reale de dezvoltare profesionala in cadrul companiei.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    4000 - 5000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    6500 - 7500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (449)