Asistent Departament Financiar - Contabilitate

Angajator: INTACT Media Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2018

    Cea mai importantă platformă multimedia din România cu capital integral autohton. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, operatiuni digitale si alte servicii complementare.
    INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

    Cerinte

    Absolvent studii superioare (preferabil ASE);
    Cunostinte avansate MS Office;
    Integritate si confidentialitate;
    Abilitati bune de comunicare si relationare;
    Atentie la detalii;
    Abilitati bune de planificare si organizare;
    Flexibilitate si dinamicitate.

    Responsabilitati

    Scaneaza si arhiveaza documentelor originale semnate de catre Directorul Economic;
    Gestioneaza apelurile telefonice ale Directorului Economic si corespondenta;
    Gestioneaza registrul de intrari-iesiri documente si urmareste fluxul parcurs de acestea;
    Asigura suport departamentului financiar - contabilitate cu privire la: copii documente, scan-uri, arhivare etc.;
    Asigura activitatea de protocol pentru intalnirile externe si interne;
    Achizitioneaza si organizeaza cadourile pentru parteneri cu diferite ocazii;
    Efectueaza ordinele de achizitii si referatele pentru necesarul de achizitie al departamentului;
    Participa la estimarea bugetului operational al departamentului si efectueaza realocari lunare.