Inspector Calitate Produse Proaspete (perioada determinata) Platforma

Angajator: METRO Cash & Carry Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 22.10.2018

    METRO Cash & Carry is championing Independent Business. As the leading international player in wholesale trade and the largest sales line of METRO, we’re passionate about helping over 20 million customers with 20 million different sets of challenges, ambitions and dreams. We’re more than just a supplier; we are trusted relationship builders who understand and anticipate our customers’ needs. And we bring unique food expertise, outstanding global insights and decades of experience to make sure they have the best products, services and technologies to succeed.

    Cerinte

    • Experienta anterioara privind receptia calitativa a produselor alimentare (fructe si legume, peste, carne, produse congelate, etc)
    • Studii superioare in domeniul calitatii alimentare
    • Disponibilitatea de a lucra in schimburi
    • Disponibilitatea de a lucra in platforma logistica amplasata in zona Chiajna
    • Cunoştinţe de limba engleză (nivel mediu)
    • Cunoştinţe operare MS Office
    • Orientare către cerinţele pieţei şi ale clientului
    • Capacitate de comunicare, flexibilitate, integritate

    Responsabilitati

    • Evaluează calitatea şi conformitatea produselor cu standardele de referință şi decide dacă produsele respective se recepţionează sau nu
    • Se asigură de existenţa şi conformitatea cu legislația în vigoare a documentelor de calitate care însoțesc produsele ce trebuie recepționate
    • Verifică dacă mijloacele de transport şi condițiile în care au fost transportate produsele sosite la recepție se încadrează în normele stabilite
    • Stabilește şi urmărește parametrii la care trebuie să se păstreze şi să se manipuleze mărfurile pe platformă
    • Stabilește şi urmărește modul de pregătire a mărfurilor pentru expediție.