Internship Programator Embedded C/C++ (Bucuresti, Sibiu)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Pentalog active.

Vezi toate job-urile Internship Programator Embedded C/C++ (Bucuresti, Sibiu) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Pentalog
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Sibiu
  • Actualizat la: 29.12.2010

    Pentalog is a global IT services platform that helps customers design, build and grow their digital futures.

    Launched in 1993 by five classmates who decided to change the world by building a new kind of IT company. Now we have a global presence that includes 16 locations worldwide, with more than 1,300 engineers, product designers, and marketing specialists.

    We hire top-level engineers and digital professionals with the skills needed to accelerate product delivery and seize business opportunities. For 2022, we have big recruitment plans: hire 1000 Unicorn people for Unicorn projects that make a difference.

    At Pentalog, we promote ongoing learning and self-training, which is backed up by an internal tool designed to help each of us grow, reskill, and upskill during our personal learning journeys.

    Cerinte

    - Candidatii ideali sunt in ani terminali sau absolventi ai uneia dintre facultatile de Automatica, Electronica, Calculatoare, Informatica, Matematica sau Telecomunicatii;
    - Cunostintele in telecomunicatii sau experienta pe un post similar constituie un avantaj;
    - O buna cultura informatica, rezultate bune pe parcursul studiilor;
    - Cunostinte de baza in programarea orientata pe obiecte;
    - Cunostinte bune de C/C++;
    - Notiuni de dezvoltare embedded, cunoasterea unor medii de dezvoltare si simulatoare specifice programarii low-level reprezinta un atu;
    - Cunoasterea limbii engleze este obligatorie, si se considera un atu – cunostintele de un nivel bun in limba franceza si/sau limba germana.

    Responsabilitati

    Continuand traditia de a forma tineri informaticieni pe diverse tehnologii IT, Pentalog propune o serie de stagii (internships) in cadrul agentiilor din Sibiu si Bucuresti. Lansam aceasta provocare catre persoane ambitioase, curioase, responsabile si interesate de dezvoltare in cadrul unor proiecte de succes in Telecom 2G/3G si Embedded Systems development.

    Stagiul este remunerat si se desfasoara Full-Time (luni-vineri, 8 ore/zi), pe o durata de 3 luni.

    Stagiarii sunt alesi in urma unui proces de selectie care include: rezolvarea unor teste de aptitudini (logica si C) si interviu.

    Pentru a accesa si completa testele sus mentionate, puteti utiliza urmatoarele link-uri:

    Test de logica - http://tools.people-centric.ro/index.php?option=com_otests&view=contact_info&btid=38486
    Test C/C++ - http://tools.people-centric.ro/index.php?option=com_otests&view=contact_info&btid=57245
    Test Embedded C - http://tools.people-centric.ro/index.php?option=com_otests&view=contact_info&btid=54549

    Ce vei invata?

    - Experienta practica in dezvoltarea de firmware si/sau aplicatii software in C si/sau Assembler;
    - Vei acumula cunostinte noi in domeniile embedded systems si telecomunicatii;
    - Mediul de lucru (company environment): integrarea intr-o echipa, comunicarea cu colegii si clientii, aprofundarea exigentelor asociate unui proiect real.

    Alte informatii

    Care va fi continuitatea dupa stagiu?

    La finalul programului de stagiu are loc o evaluare pe baza careia se poate decide cooptarea stagiarului in echipa Pentalog, in cadrul departamentului de arhitectura si dezvoltare de solutii pentru informatica industriala.

    Aplica fara CV
    Sibiu,

    Aplica fara CV
    Sibiu,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (72)