Agent vanzari solutii financiare

Angajator: MULTIBROKER S.R.L.
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.07.2018
    Scurta descriere a companiei

    Suntem in cautare de colegi noi.

    Suntem convinsi ca iti va place in familia noastra pentru ca:
    - nu iti cerem experienta in domeniu, suntem dispusi sa-ti oferim tot suportul pentru o formare profesionala in cadrul companiei
    - punctele de lucru CREDIMAG sunt amplasate in vecinatatea statiilor de METROU (maxim 5 min)
    - programul de lucru este unul obisnuit, 8 ore pe zi, de luni pana vineri
    - iti oferim toata libertatea sa te manifesti si sa vii cu idei si propuneri proaspete
    - iti oferim suport permanent pentru ca sa te simti confortabil
    - iti oferim un abonament medical gratuit

    Pentru ca suntem o companie tanara, in formare, ne dorim alaturi oameni responsabili, comunicativi, atenti la detalii, orientati catre rezultat.

    Deci te cautam pe tine! :-)

    Cerinte

    Candidatul ideal este responsabil, dinamic, dornic de afirmare si atent la detalii. Persoana cu bune abilitati de comunicare si negociere, atitudine ferma si hotarata, proactiv, ordonat, organizat.
    Are experienta dovedita de operare PC (word, excel).
    Sa fie capabil/a sa sustina o conversatie cu clienti.
    Sa fie o persoana placuta si sociabila pentru ca va interactiona cu clientii si partenerii companiei.

    Responsabilitati

    Identificare clienți pentru finanțare și consilierea acestora.
    Contactare potentiali clienti pentru finantare, colectare informatii
    Formarea dosarului de credit și transmiterea acestuia către finanțatori, interacțiunea cu finanțatorii.
    Gestiunea procesului de la colectarea cererii până la semnarea contractului de credit.
    Consilierea telefonica si in punctul de lucru al clientilor
    Evidenta solicitarilor si dosarelor de credit
    Activități de vânzare și promovare: apeluri către potențiali clienți, distribuție materiale promoționale, etc.
    Realizarea obiectivelor stabilite de companie.