Economist senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IHM Total Consult Romania active.

Vezi toate job-urile Economist senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: IHM Total Consult Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 25.07.2018

    IHM Total Consult is, beginning with June 2019, part of SGB Humangest Holding, an Italian group of companies offering specialized consulting services in the field of human resources selection, training and management. IHM Total Consult was founded in 2004 and is now ranked among the top 5 HR players on the Romanian market, considering turnover.
    All resumes and data are considered confidential and will be evaluated only for projects matching your professional experience.

    Cerinte

    - Minim 4-5 ani experienta relevanta in contabilitate / controlling
    - Studii superioare economice finalizate
    - Cunoasterea si aplicarea legislatiei finaciar-contabile
    - Abilitati foarte bune de organizare si de lucru cu informatii multiple
    - Abilitatea de a planifica, implementa şi administra informaţii financiare şi sisteme de control
    - Cunostinte PC, MS Office (Excel si programul de contabilitate ASIS - este un mare avantaj)
    - Limba Engleza – nivel mediu

    Responsabilitati

    - Respecta si imbunatateste procedurile de lucru specifice activitatii financiar-contabile din cadrul companiei
    - Mentine relatia cu furnizor de servicii de Contabilitate si de audit financiar
    - Pastreaza acuratetea zilnica a veniturile vs cheltuielile
    - Actualizarea in timp real a datelor din bugetul de venituri si cheltuieli
    - Analiza si plata furnizorilor
    - Intocmirea facturolor catre clienti conform contractelor existente
    - Acorda suport echipei privind sistemul de raportare catre clienti
    - Optimizarea cashflow-ului si a proceselor in domeniul financiar contabil
    - Intocmeste analize financiare si ofera consiliere financiara echipei de management
    - Se asigura de respectarea standaredelor in contabilitate si raportare, precum si conformitatea cu legislatia locala si internationala
    - Pe baza analizelor rezultatelor anterioare, precum şi a analizei specificului activităţii, participa la previzionarea veniturilor si a cheltuielilor pe termen scurt, mediu
    - Efectueaza rapoarte financiare periodice (lunare, trimestriale, semestriale şi anuale) solicitate de către managementul companiei

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (8)